Podnikání

Storno - vrácení zboží zákazníkem do 14 dní

23. června 2013 v 12:59 | Lucie
Pokud nějaký výrobek prodáte, vystavíte k němu doklad a zákazník vám výrobek vrátí do 14 dní zpět, postupujete následovně:

Provozovna

21. června 2013 v 9:00 | Lucie
Magdalena vyslala impuls ke vzniku dalšího článku..

V toto případě se budu opět soustředit na holky (kluky??) jako jsem já - tedy lidi, co jsou doma na RP s dětma a šitím (nebo obdobnou činností) si chtějí nějakou tu korunu přivydělat.

Podnikání na RP

6. června 2013 v 18:02 | Lucie
Kdo si přečetl profil ví, že jsem v "minulém životě" byla účetní. Mnoho lidí si ke mně chodí pro radu, něco vím, něco nevím, nedělala jsem účetní 20 let, takže odpovědi nesypu z rukávu, jsem ale schopná se nad problémem zamyslet a dopátrat se mnohdy až k překvapivým výsledkům..

Momentálně jsem na RP (tedy rodičovském příspěvku, abych byla přesná) a mám aktivní živnostenský list - podnikám. Takovéto podnikání má jednu obrovskou výhodu - je naprosto beznákladové, pokud tedy nepočítám 1000kč na živnostenském úřadě, kde si musíte jít založit živnost. Jedná se o podnikání na vedlejší činnost, kdy není potřeba platit zálohy na sociální a zdravotní pojištění (odvádí je stát). Pokud nepřekročíte limit výdělku (cca 150tisíc za 12 měsíců při paušálních nákladech 60%, ale může to být velmi individuální - záleží na oboru podnikání a délce podnikání), tak vám nevznikne povinnost odvádět zálohy na sociální pojištění ani v dalším roce. Daň neplatíte žádnou (díky slevám na dani) a zdravotní pojištění se odvádí pouze 1x do roka a to z částky, kterou jste skutečně vydělala (neplatí tedy minimální vyměřovací základ). Na stejném principu mohou podnikat i zaměstnanci (pokud mají alespoň minimální mzdu), nebo důchodci.

Toto je jen pro úvod, v případě zájmu, mohu doplnit o další podrobnější informace. Maminky, pokud také máte chuť tvořit, ale nevíte jak na to s úřady, ráda vám pomůžu a to i s dalším zpracováním účetnictví.
 
 

Reklama