Moje tipy, fotopostupy, střihy

Ušanka - fotopostup a střih

28. ledna 2014 v 11:18 | Lucie
Čepice ušanka se u nás potkala s velkým úspěchem. Moc mě to těší, protože na hlavě sedí bezvadně a všechny obchodové čepice se můžou jít zahrabat.


Protože je ušita z flísu, který se netřepí a pracuje se s ním opravdu dobře, tak je čepice rychlovkou i pro totálního šicího amatéra a začátečníka! Finanční náročnost žádná, flís se dá koupit za pár kaček v metráži, pro ty, co chtějí mít čepičku vzorovanou dobře poslouží i nějaká flísová deka...

Balonová sukně - střih + fotonávod

30. července 2013 v 11:21 | Lucie
Balonové sukně šiju docela často a není to ani tak složité, jak to vypadá. Kdo zvládne plínky, obyčejnou sukni, nebo triko, zvládne i balonovku. Fotonávod je pro dětskou sukýnku, ale na dospěláckou sukni si díly zvětšíte podle potřeby.


Krátká áčková sukně (fotopostup)

23. července 2013 v 12:00 | Lucie
Ušít obyčejnou áčkovou sukni se řadí k těm nejjednodužším šicím počinům a přesto takováto sukně je vdečným doplňkem nejen na léto. Odpadá přišívání zipu a navíc sukně s lemem se netočí při chůzi kolem dokola :D

Legíny s řasením na nohavicích

7. července 2013 v 19:28 | Lucie
Přidávám postup na velmi jednoduché legínky pro malé slečínky, které zvládne každá začátečnice a přitom nadělají spoustu parády :)


Kalhotková látková plena (fotonávod)

21. června 2013 v 9:49 | Lucie
Jak ušít kalhotkovou AIO plenku má dokonale popsáno na svém blogu Caramilla....já přidávám článek o tom, jak ušít kalhotkovou plenku, otáčenou a je možné ji ušít na klasickém šicím stroji bez overlocku - takže návod opravdu pro každého :)


fotonávod - rychloprdky

6. května 2013 v 19:05 | Lucie
Snad bude někomu k užitku. My je zatím testujem..někdo si rychloprdky nemůže vynachválit, pro jiného jsou to nepochopitelné kalhoty :) Střih jsem našla někde na internetu, ale byl šílený, a kalhoty podle něj nenositelné. Takže jsem včera jsem do noci přeměřovala, překreslova a přešívala a nakonec vzníkl můj střih, který teda pasuje podstatně lépe a kalhoty se vůbec nerozevírají, dokonce ani v nákupním košíku:)


Jak se šije na overlocku

1. května 2013 v 14:35 | Lucie
Proto, že jsem si šití zamilovala, tak mi moje maminka, za což jí velmi děkuju, koupila overlock :) Dárky mám vybrané tak na rok dopředu, tuším...Po zkušenosti s rovnostehem zn. Brother už jsem nic nevymýšlela a koupila zase brother a to u unuodesign.cz, protože nakupovat zde se mi vyloženě líbí. Super ceny a hlavně přístup.

Recy legíny

22. února 2013 v 9:30 | Lucie
Jak už jsem psala - v šítí jsem totální amatér a učím se za pochodu - musím se pochválit, s výsledky jsem tak spokojená, že nemám strach pustit i něco do světa...A protože mě šití tak chytlo, tak jsem se rozhodla, že si udělám radost a koupím si nový šicí stroj - ten starý se mi podařilo prodat rychleji, než sem myslela :o)

Druhy látkových plen

16. února 2013 v 15:58 | Lucie

I když už i v ČR je docela plenková osvěta a i na malých městech můžete nějakou tu předraženou kapsovku zahraniční výroby koupit....přesto jsem se rozhodla přispět i já se svou troškou do mlýna :o)

Rozlišení patentků a jak na ně

13. února 2013 v 15:53 | Lucie
Plastové patentky není problém sehnat na interntu v různých specializujících se e-schopech. Nejlépe, pokud obchod prodává i kleště, pak budete mít jistotu, že mističky na kleštích se hodí pro velikost patentků, které chcete zalisovávat.

Než začnete pracovat s kleštěma

13. února 2013 v 14:29 | Lucie
Pokud máte zakoupeny patentkovací kleště stejné jako já, tak dávám všanc radu k nezaplacení.

Jak na patentkovací kleště

13. února 2013 v 13:53 | Lucie
Jak už jsem psala, patentkovací kleště mě velmi zklamaly.
..Za 520Kč bych očekávala možná i o kousek kvalitnější materiál, protože kleště samy o sobě vypadají jako velmi jednoduchá záležitost.
 
 

Reklama