Říjen 2014

Pro Edíka :)

30. října 2014 v 16:59 | Lucie
První vlaštovky pro synovce Eduarda. Po záplavě plenek docela pěkné zpestření.


Bodyčko je ušito podle Ottobre 1/2012, model 7. Upravila jsem si jen zapínání. V originálu je na knoflíčky pod krkem (jako polokošile) a do toho jsem se opravdu pouštět nechtěla. Takže bodyčko má klasické zapínání na rameni, které je ušito podle dokonalého návodu Tafany a Petry. Taf má na blogu celkem 3 možnosti jak zapínání na rameni udělat, takže si vybere opravdu každý. Já na konci zaimprovizovala a také se to podařilo :) Aspoň myslím :D


Detail výstřihu


Detail zapínání mezi nožkama. Poprvé jsem si pohrála s kleštěma na baby druky. Ráda koukám na blog Caramily a nacvakávání baby druků jsem dodnes považovala jako nadlidský úkol. Není tomu tak. Druky drží, nacvakány byly za chvilinku a bez jakýchkoli nervů nebo konzumace panáků :) Olemováno klasicky proužkem napůl, prošito dvojjehlou. S proužkem na třetiny nebo na čtvrtiny si fakt netykám.


A ještě detail vrstvení na rukávu. Moc se mi tento systém líbí. Snad bude spokojený i Eda..

Podzimní komplet pro neteřinku

25. října 2014 v 13:50 | Lucie |  Galerie šití, I NA PRODEJ
Po dlouhé době jsem usedla k šití. Páteční večer, děti u tatínka a v televizi Batman, který mě vůbec, ale vůbec nebere. Taky jsem si v týdnu objednala své historicky první Ottobre. Jsem nadšená, pěkná prezentace střihů, pěkné střihy a podle zkušenějších šiček dobře pasující.

Neodolala jsem a taky musela nějaký střih vyzkoušet. Sofinka má oblečení plnou skříň, Klárka je na tom sice o poznání hůře, ale ruku na srdce, na desetiletou slečnu už není tak jednoduché vytvořit oblečení "hand-made" tak, aby byla spokojená jak matka, tak dcera :)


Velmi spontální nápad - kabátek dle Ottobre 1/14, střih číslo 8. Prací kord jsem kupovala snad před rokem u Mráze, původně byl na zimní kabátky (proč si tu zimu trochu nerozveselit, že..) pro moje holky. Nakonec z něj ale vznikly 2 kolové sukýnky a tento kabátek pro neteřinku.

Kabátek je celý podšitý obsoustranným flísem antipiling, jehož kvalitou jsem velmi překvapená a jsem nadmíru spokojená. Rychlé dodání, veledobrá komunikace, pěkné barvy, velký výběr skladem, certifikát pro děti do 3 let...objednávala jsem na Plysaci.com (paní je i na MMB)


S podšívkou to bylo jednodušší než jsem původně čekala. Kabátek má asymetrické zapínání (v tomto případě na plastové patentky), tak jen dát trochu pozor, aby i podšívka byla tak, jak má :) Nebudu si hrát na hrdinu, musela jsem párat..


A protože mi ještě kousek flísu zbyl, tak jsem se pustila i do čepičky a rukaviček.

Čepice - pro mě na dlouhou dobu naprosto nepochopitelná věc. Teď už je to jen jednoduchá matematika: obvod hlavy dítěte (např. 44cm) a výška čepice je polovina obvodu (např. 22). Všechny čapky jsem šila takto a sedí výborně. A jako bonus - je to jednoduché, ušít zvládne opravdu každý a je to otázka pár korun...tato čepička zbytková, v obchodě za 150kč??

Rukavičky - obdélník 15x20cm. Spodní kraj olemovaný lemgumkou, kousek na tím (cca 2cm) opět staženo lemgumkou. Otočit na rub, sešít do tunelu, nahoře zaoblit, za pár minut hotovo a paráda veliká :))

Spotřeba materiálu - 0,5m flísu (vlezlo se do ně všechno, ale bylo to na chlup) a 0,5m pracího kordu. Velikost kabátku je 80 :)