Květen 2014

Vylaďuju lumpíka

24. května 2014 v 11:01 | Lucie |  Galerie šití, I NA PRODEJ
Sofinka je lumpík, o to žádná....ale taky se ráda obléká jako princezna a včera dokonce přebírala nové legínky a přemýšlela co si obleče na hřiště. Naštěstí jsem jí rozmluvila žluté legínky z Lille, bylo mi líto jí je obléct na písek.

Konečně je trochu času i na domácí šití, tak si to strašně užívám. Je to něco úplně jiného než pořád dokola tréninkáče :) A hlavně likviduju ze sysliště látek, protože...protože mám zkrátka a dobře objednané nové látky a komoda už nejde zavřít a látky zabraly další polici ve skříni v ložnici...Tohoto koníčka mi byl opravdu čert dlužný.


Jedno těhotenské bříško :))

23. května 2014 v 15:36 | Lucie |  Galerie šití, I NA PRODEJ
Balonovky už tu jednou byly, tak pár fotek těhuli a netěhuli...aby bylo vidno, že balonovka je univerzálním doplňkem šatníku budoucí maminky :)) V pase sukýnky šiju pružný lem se širokou gumou, takže sukně skvěle padne i rostoucímu břísku. Pokud šít umíte, balonovku můžete zkusit i sami :))


Těhuli zezadu

Legínky

23. května 2014 v 14:59 | Lucie |  Galerie šití, I NA PRODEJ

Legíny jsou naprosto dokonalou záležitostí. V létě jen tak, na podzim pod sukýnku a díky super pružnosti materiálu věřím tomu, že budou nositelné (pokud nebudou roztržené, známe děti, že :) i příští rok, třeba jako 3/4 :)) Tyto sluníčkové jsou z úžasné látky zn. Lillestof. Sice to není nejlevnější záležitost, ale Lille je prostě dokonalé, takže jsem nemohla odolat, že.. Pro zájemce jsou na Fleru :))

Kojenecký potah na židli

15. května 2014 v 22:01 | Lucie |  Střihy a postupy šití - z webu
Pro své děti už asi nestihnu....a i kdybych stihla, tak to nebude mít žádný význam, protože prostě sedí a jí samy :)

Ale myslím, že pro spoustu mamin docela inspirativní a dobrá věc - je např. spousta restaurací, kde není k dispozici dětská židlička a takovéhle udělátko, které je lehounké a nezabere žádné místo v tašce či batohu dokonale poslouží, a to nejen na cestách.


Kapsička na dudlíka

6. května 2014 v 15:59 | Lucie |  Galerie plenek a kojeneckých potřeb NA PRODEJ
Protože se to sestře už pomalu krátí a já jsem přece jen doma na mateřské, tak vymýšlím blbosti :) Jak jinak, že...
Ale na kapsičku na dudlíka jsem fakt pyšná. Docela mi trvalo, než jsem vychytala tu správnou velikost a potom to, jak našít zip, aby po přetočení nikde nezavazel. A co absolutní bomba (aspoň pro mě) je to, že ségra, která se chystá taky látkovat si může pořídit kapsiček třeba 10 ladit je s pytlem na plenky nebo svrchňákama :) No jo, hezky jsem jí to vymyslela, což?

Více info o kapsiče je na fleru


Na fotkách tady jsou teda dopolední prototypy, které mají své mouchy, které se mi po ušití asi čtyřech zmetků podařilo odbourat. Teď jsem spokojená :)A totální náhoda - oblíbený PUL s ufounama stužka z Farbenmixu, ze které jsou dudlíkové klipy :) Bohužel žádná jiná stužka mi 100% neladí!!!


Kapsová plenka pro neteřinku nebo synovečka?

2. května 2014 v 13:20 | Lucie |  Galerie plenek a kojeneckých potřeb NA PRODEJ
Čas se pomalu krátí. Hlavně si to uvědomuju díky Klárce, která se neustále ptá, kdy bude mít toho nového bratránka nebo sestřenku. I když, já si vsadila dvacku, že to bude kluk, druhá ségra zase typuje, že nastává období rození chlapečků... No nic, ještě pár týdnů a bude jasno :))

Každopádně jsem se rozhodla, že udělám (snad) radost a nadělím malému (nebo malé?) do kolébky nějakou tu novou plínečku.

Začínám šít kapsovky, které jsou super na parádu a přebalování, třeba k doktorce


No není nádherná? Škoda, že jsem na tenhle PUL nepřišla dřív. Podařilo se mi ukořistit posledního půl metru a už bude skoro celý pryč :((


U zadní kapsy je jen jedno řasení, což je super. Jednak to netlačí do zad a jednak je kapsa na vkládání vkládačky pohodlně přístupná a přitom podkrytá, takže vkládací plenka nevylézá. Což se mi s kapsama u kapsovek, které mají jinak šitou kapsu stávalo a oblečení pak provlhalo.