Šafrány

15. března 2014 v 9:55 | Lucie |  Látkové plenky
Zima nezima je pryč a začíná jaro. Snad bude alespoň letošní jaro jarem klasickým a ne jarem jen kalendářním...

Minulou neděli jsem se byla pokochat výtvorem paní přírody v Lačnově....jestli se chcete pokochat i vy tou krásou, která každoročně vykvétá, tak máte ještě pár posledních možností. Minulý týden kvetlo jen pár kvítků, většina z nich teprve leze ze země..V neděli 9.3. pohled na celou louku vypadal takto, takže je jasné, že největší podívaná je v Lačnově právě v těchto dnech, kdy pokvete už všechno :))
Většina kvítků už je zavitých, je to tím, že jsme přijeli až odpoledne a tato louka je situována tak, že na ni sluníčko cca před pátou odpoledne přestává svítit. Proto doporučuju naplánovat si výlet dřív abyste se zbytečně neochudili o podívanou..


A kde že to vlastně je? Lačnov je malilinkatá vesnice kousek před (nebo za? záleží odkud jedete) Horním Lidčem. Pokud jedete od Horního Lidče, v Lačnově na rozcestí neodbočovat doleva na Val. Klobouky, ale doprava, zaparkovat před MŠ (kde se vaše dítka mohou vyřádit na prima hřišti) a pak během 5-ti minutek dojdete na louku. Cesta vede přes školní hřiště :))

V okolí je také možno projít Čertovy skály - je to krátká nenáročná procházka s možným výhledem na potící se horolezce, nebo zajet na Půlčínské skály, což už je procházka trošku delší, hlavně z důvodu, že do vesnice se nesmí jezdit autem :))
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama