Prosinec 2013

Penál na pastelky

29. prosince 2013 v 10:02 | Lucie |  Galerie šití, I NA PRODEJ
Vánoce jsou pomalu za náma - aspoň se máme na co celý rok opět těšit. Nám, šicím bláznům pomalu začíná absťák a předsevzetí, že stroje během svátků zůstanou uklizeny dostává za své :)) Jinak to není ani u mě, takže alespoň pár drobností.

Ušít kosmetickou taštičku mě zas až tak neláká...mám jich doma dostatek :) Přesto jsem měla touhu zkusit ušít něco s výztuhou a hlavně těma nááádherně skládanýma rohama. Takže vzniklo pouzdro na pastelky pro Klárku do školy.


Baletní tylové sukýnky pro SVČ Rožnov

17. prosince 2013 v 9:33 | Lucie |  Galerie šití, I NA PRODEJ
V pátek 13. se nekonala žádná katastrofa :) Konalo se vánoční vystoupení Heart2beat v Rožnovském kině. Musím se pochválit, na vystoupení jsem šila malým tanečnicím tylové sukýnky. Fotky z vystoupení jsou bohužel velmi mizerné, můj foťák to na 20m dálku přes zhaslý sál v kině nedal :((

Vystoupení bylo úžasné a tancovala i Klárka. Téda, na to, že chodí první rok a to ještě od listopadu jí to šlo bezvadně :))


Objednávka sukýnek byla na růžové a fialové. Docela jsem se děsila fialového tylu..kdo vybíral podle fotek z internetu jistě chápe. Nakonec se mi ulevilo, fialová barva je moc hezká, žádná "vyblitá" jako na fotkách e-shopu :(( S lemem byla trochu potíž. V Rožnově není žádná prodejna s látkama a vůbec sehnat fialový náplet v okolí se ukázalo jako nadliský úkol. Takže náplet je v černé barvě.


9 fialových kousků a 9 růžových kousků :))) Sukýnky se mi moc líbily, ale když jsem šila desátou, tak jsem měla 100chutí s nimi praštit do kouta. Holčičky jsou ve věku 4-6 let, některé žížalky, jiné ne, takže každá sukýnka má regulační gumu a pas se dá zregulovat +-10cm :)


Softshellový komplet zdárně dokončen

1. prosince 2013 v 15:01 | Lucie |  Galerie šití, I NA PRODEJ
Konečně jsem se dokopala k dokončení Sofinčina softshellového kompletku. Bunda je starší záležitostí, střih byl vyzkoušený a dobře padnoucí...ale do kalhot se mi zrovna 2x nechtělo...neměla jsem žádný vyzkoušený střih a stříhat naostro do softshellu se mi také nechtělo. Takže vznikly dvoje tepláky, jedny jednobarevné soft kalhoty a pak konečně tyto, do kompletku :) V pase je náplet, v něm je vložená široká guma, takže kalhoty perfektně sedí. Nohavice jsou široké tak akorát. Kalhoty se dají nosit k teniskám, na druhou stranu nohavice přetáhnem i přes zimní boty :))


Softshell se obecně docela špatně fotí a tyrkysová, tak to je úplná hrůza. Dneska je navíc zataženo. Ale vzhledem k tomu, že slečna modelka bude doma až v úterý...
Přední díl kalhot je z několika částí, ozdobený reflexní paspulkou. Soft kalhoty jsou super, že se dají nosit od podzimu do jara a v těchto dnech, kdy je šero a brzy tma jsou reflexní prvky k nezaplacení.

Zadní díl už není taková barevná divočina...