Září 2013


Zakázky za posledních pár dnů :)

22. září 2013 v 14:18 | Lucie |  Galerie plenek a kojeneckých potřeb NA PRODEJ
Posledních pár dní bylo ve jménu objevování (snadné šití zipu v do límce, snad se mi to podaří srozumitelně nafotit u další bundy a předat dál světu), šití zakázek a jak jinak, utrácení za látky :)


Tréninkáče pro zákaznici z Fleru

Certifikáty - vhodnost materiálů pro děti do 3 let

15. září 2013 v 14:22 | Lucie |  Galerie plenek a kojeneckých potřeb NA PRODEJ
Zjišťuju, že šít pro děti v ČR je pomalu snad nemožné..Obchody jsou plné nekvalitního a závadného zboží dovezeného z východu, neustále z televize slyšíme o přešvihlých limitech na tom a onom a stejně se to všechno prodává dál...

Chtěla bych jít jinou cestou a proto si dávám dohromady certifikáty eko-tex anebo prohlášení o shodě (nahrazuje eko tex, prodejce se zavazuje, že materiály, které prodává jsou v souladu s vyhláškou č. 84/2001 Sb. - o hygienických požadavcích na hračky a výrobky pro děti ve věku do 3 let).


Balonové sukně v podzimních tónech

14. září 2013 v 15:44 | Lucie |  Galerie šití, I NA PRODEJ
Venku je škaredě, už 2 dny prší...pravé, hnusné podzimní počasí. Do podzimu jsem ladila balonovky, ale do toho slunečného, protože toto počasí moc nepřeje ani k focení :(

Balonovky miluju. Ušila jsem jich už tolik, že jedna konečně připadla i pro mě. A to jsem si původně myslela, že já na sebe balonovku prostě obléct nemůžu..Moje je ta hnědo-tyrkysová v kombinaci s tyrkysovým trikem - také má výroba - další budou putovat ke svým majitelkám. Už se těším, ke kozačkám a nějakému kabátku to bude naprosto bombastické.

Látka opět dovozová bavlna, tentokrát to není můj oblíbený Miller (protože on dělá povětšinou jen veselé divočiny obsahující alespoň 5 různých barev), ale někdo jiný, jehož jméno mi v paměti neuvízlo (tímto se velmi omlouvám všem americkým návrhářům). Každopádně je to opět bavlna, která je velmi příjemná a kupodivu nepotřebuje vidět žehličku :)

Děkuji modelíně Anetce, která je přece jen o 10kg a 2 děti lehčí než já.Svrchňáky flísové - včelka mája

5. září 2013 v 17:20 | Lucie |  Galerie plenek a kojeneckých potřeb NA PRODEJ
Zakázky došity, nové jsou na obzoru, ale zatoulal se mi balíček s novým PUL, tak vkládám fotku dnešní oddychovky. Flísáčky jsou k mání za 200kč :)


Plenky na objednávku

3. září 2013 v 10:57 | Lucie |  Galerie plenek a kojeneckých potřeb NA PRODEJ
Várka plenek a odličovacích tamponků na objednávku. Střih je inovovaný na prání paní zákaznice :)

Zadní kapsa je originálně řešená, takže plenka má na zádech pouze jedno řasení. S klasickou kapsou, tak jak ji potkávám u plen jiných výrobců jsem měla trochu problém, a to proto, že vylézala vnitřní vrstva, nebo nedej bože i vkládací plenka a Sofinka potom měla navlhlé bodýčko. S kapsou tak, jak ji šiju já se to prostě nestane :)

Řasení kolem nožiček není prošito (tzv. falešný tunýlek), takže je plenka koncipována tak, že eliminuje jakékoli protékání.

U kapsových plen je třeba ctít základní pravidlo - vkládací plena by měla být dostatečně široká, pokud dáte úzkou nudli a bude kolem ní místo, tak kapsovka nebude správně fungovat.

Provlhající švy je dobré ošetřovat bezvodým lanolinem (koupíte v lékárně a budou se na vás dívat jako na blázna, nebo koupíte i v obchodě, ale tam je zbytečně drahy - značkový) a poté zafénovat. Takto ošetřené švy vydrží močiodolné další nějaký ten měsíc :)


Rybičková softshellka

2. září 2013 v 9:56 | Lucie |  Galerie šití, I NA PRODEJ
Všichni to známe...jeden den je horko a další den hledáme zimní boty. Mě naštěstí počasí nepřekvapilo, protože jsem si zamilovala šití bund a jednu softshellku jsem měla pro Sofinku nachystanou, jen jsem čekala na to správné počasí abych ji mohla konečně vytáhnout a pochlubit se světu :) Už mám v hlavě nápad na další aplikace, jen nevím, kdo to u nás unosí..