Provozovna

21. června 2013 v 9:00 | Lucie |  Podnikání
Magdalena vyslala impuls ke vzniku dalšího článku..

V toto případě se budu opět soustředit na holky (kluky??) jako jsem já - tedy lidi, co jsou doma na RP s dětma a šitím (nebo obdobnou činností) si chtějí nějakou tu korunu přivydělat.

Jako příklad uvedu to, co je mi blízké - nějaká ruční tvorba, která je provozována doma u televize a látky jsou naskládané pod gaučem..V tomto případě není nutnost mít provozovnu. Místo podnikání je shodné s místem trvalého bydliště (nejlépe, když si to tak ŽÚ nahlásíte, nemusíte při případném stěhováním nic přehlašovat), žádná další provozovna neexistuje.

Mít provozovnu není ale žádný problém, pokud splňuje zákonem stanovené požadavky (máte k ní vlastnické nebo užívací právo). Provozovnou se rozumí např. i automat, pojízdná prodejna atd.

Pokud máte nějakou šicí dílnu, která není ve vašem domě/bytě, tak by měla být nahlášená na živnostenském i finančním úřadě. Takováto provozovna má potom své vlastní, 10ti místné číslo (číslo provozovny) a musí splňovat další, zákonem stanovené..např. hygienické předpisy (a tady fakt hodně souvisí s tím, k čemu provozovna je. Jiný případ bude dílna a kosmetický salon).

Provozovna musí být jasně označená a to:
Číslem provozovny (přidělí ŽÚ)
Obchodním jménem firmy a sídlem nebo jménem podnikatele a jeho adresou
Identifikačním číslem podnikatele
Zodpovědnou osobou
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama