Červen 2013

Podnikání na RP

6. června 2013 v 18:02 | Lucie |  Podnikání
Kdo si přečetl profil ví, že jsem v "minulém životě" byla účetní. Mnoho lidí si ke mně chodí pro radu, něco vím, něco nevím, nedělala jsem účetní 20 let, takže odpovědi nesypu z rukávu, jsem ale schopná se nad problémem zamyslet a dopátrat se mnohdy až k překvapivým výsledkům..

Momentálně jsem na RP (tedy rodičovském příspěvku, abych byla přesná) a mám aktivní živnostenský list - podnikám. Takovéto podnikání má jednu obrovskou výhodu - je naprosto beznákladové, pokud tedy nepočítám 1000kč na živnostenském úřadě, kde si musíte jít založit živnost. Jedná se o podnikání na vedlejší činnost, kdy není potřeba platit zálohy na sociální a zdravotní pojištění (odvádí je stát). Pokud nepřekročíte limit výdělku (cca 150tisíc za 12 měsíců při paušálních nákladech 60%, ale může to být velmi individuální - záleží na oboru podnikání a délce podnikání), tak vám nevznikne povinnost odvádět zálohy na sociální pojištění ani v dalším roce. Daň neplatíte žádnou (díky slevám na dani) a zdravotní pojištění se odvádí pouze 1x do roka a to z částky, kterou jste skutečně vydělala (neplatí tedy minimální vyměřovací základ). Na stejném principu mohou podnikat i zaměstnanci (pokud mají alespoň minimální mzdu), nebo důchodci.

Toto je jen pro úvod, v případě zájmu, mohu doplnit o další podrobnější informace. Maminky, pokud také máte chuť tvořit, ale nevíte jak na to s úřady, ráda vám pomůžu a to i s dalším zpracováním účetnictví.

Trénování na nočník pokračuje :)

4. června 2013 v 15:30 | Lucie |  Galerie plenek a kojeneckých potřeb NA PRODEJ
Tréninkové kalhotky jsou prima, hlavně tím, že mohou být tak savé, jak je momentálně potřeba. Nechci se opičit, ani krást nápady, ale jedna má zákaznice projevila přání ušít k tréninkáčům pro mladšího syna "inkontinenční vložky pro děti, které mají rychlejší čůrání než běh" pro syna staršího..