Květen 2013

fotonávod - rychloprdky

6. května 2013 v 19:05 | Lucie |  Moje tipy, fotopostupy, střihy
Snad bude někomu k užitku. My je zatím testujem..někdo si rychloprdky nemůže vynachválit, pro jiného jsou to nepochopitelné kalhoty :) Střih jsem našla někde na internetu, ale byl šílený, a kalhoty podle něj nenositelné. Takže jsem včera jsem do noci přeměřovala, překreslova a přešívala a nakonec vzníkl můj střih, který teda pasuje podstatně lépe a kalhoty se vůbec nerozevírají, dokonce ani v nákupním košíku:)balonové kalhoty

4. května 2013 v 16:23 | Lucie |  Galerie šití, I NA PRODEJ
Střih není můj, proč vymýšlet vymyšletné, že?? Jsem z nich naprosto nadšená - tedy v té dětské velikosti. Ve velikosti na Klárku už nevypadají tak hezky, takže jsem je přešila a jak říkám já, jsou z nich takové lepší "tepláky". Ale látky trochu zbylo, takže kdyby měl někdo zájem, je možno z ní něco vytvořit, třeba takovouto sukýnku i v jiné velikosti :)

Sukně s šikmým kanýrem NA PRODEJ

4. května 2013 v 16:14 | Lucie |  Galerie šití, I NA PRODEJ

Cena je 235kč/ks. Je z dizajnové látky (prací kord) a vypadá naprosto luxusně. Bohužel modelka nechápe stále svou roli, takže fotky nic moc..V pase je do nápletu, který nikde netlačí a přizpůsobí se obvodu vaší holčičky. Přes pas i boky 2x29cm, pas v klidu 2x20cm. Délka sukýnky 24cm včetně nápletu (ta bílá). Růžový cik-cak má délku kratší strany 23cm, delší strana 32cm.

Tato ve velikosti 86-92. Více info na Fléru
Tato ve velikosti 86-98 (je delší), více foto a informací opět na Fléru

Jednovelikostní kalhotkové NA PRODEJ

3. května 2013 v 11:27 | Lucie |  Galerie plenek a kojeneckých potřeb NA PRODEJ

Cenu najdete v ceníku.

Tak jsem se rozhodla, že nebudu vkládat milion dalších článků s plenkama. Tady najdete fotky všech kalhotkových, které šiju, na zakázku, pro radost..Střih je upravený oproti minulým verzím. V sedu je o 2cm prodloužen, přidala jsem zmenšovací patentky pro prťata. Já osobně nemám ráda, když je mimčo v jedné plence x hodin, osobně přebaluju tak co 2 hodiny, protože mít na zadku smradlavé a mokré cosi by se asi nelíbilo nikomu...takže savostí je plenka naprosto dostačující na denní nošení i bez vkládací pleny (samozřejmě vydrží mnohem víc jak 2 hodiny) a na noc se přidá vkládačka a je to Úžasný MOŽNO UŠÍT SE ZAPÍNÁNÍM NA PATENTKY NEBO KVALITNÍ, MĚKKÉ, PLENKOVÉ SUCHÉ ZIPY.

Jak se šije na overlocku

1. května 2013 v 14:35 | Lucie |  Moje tipy, fotopostupy, střihy
Proto, že jsem si šití zamilovala, tak mi moje maminka, za což jí velmi děkuju, koupila overlock :) Dárky mám vybrané tak na rok dopředu, tuším...Po zkušenosti s rovnostehem zn. Brother už jsem nic nevymýšlela a koupila zase brother a to u unuodesign.cz, protože nakupovat zde se mi vyloženě líbí. Super ceny a hlavně přístup.