Softshelová bunda pro Klárku

12. března 2013 v 13:00 | Lucie |  Galerie šití, I NA PRODEJ

Jak už jsem psala v předešlém článku, měla jsem velké ambice a myslím si, že se vydařilo :o)Střih na tuto bundu jsem si začla dělat v pátek dopoledne, v úterý odpoledne došito :o) S asistující Sofinkou se toho moc zvládnout nedalo, proto jsem se bavila po "večerech".

Výroba střihu nebyla zas až tak náročná jak jsem čekala - čekala jsem to mnohem horší a možná i proto jsem byla celou dobu překvapená, jak mi jednotlivé díly do sebe pasují a stále jsem čekala, že mi někde něco bude muset chybět nebo přebývat...ještě se chystám na jednu bundu pro Sofinku, tak příště budu fotit, třeba to někomu pomůže. U střihu je důležité dobře si proměžit průramek a potom vykrojení rukávů - tady to musí sedět naprosto přesně, jinak to ušité nebude hezké. Další věc je dobře si proměřit vykrojení kolem krku a pak jednotlivé díly kapuce. Ale já, naprostý amaterém vlastníci šicí stroj 2 měsíce jsem to zvládla, takže to musí zvládnout každý :o))

Jako nejhorší šití bych uvedla asi toto - začištění límce kolem krku. Původně jsem plánovala kapuci odepínací na zip, ale ten jsem koupila o 10cm delší než bych potřebovala a nemohla jsem se dočkat až bude bunda hotová, takže jsem kapuci přišila napevno a ta mi pak při začištování límce hodně, ale hodně zavazela..
Bunda zepředu - límec je pěkně vysoký :o)

Bunda zezadu s nožičkama všudypřítomné Sofinky

Manžeta vevnitř - aby nenafoukalo na záda. Manžety jsou všité i v rukávech

Zip je schovaný do límce, proto nehrozí, že by si Klárka skřípla bradu. Netuším, jestli se to správně šije takto a je mi to vlasně vcelku jedno :o) Límec jako jediný na bundě je ze dvou vrstev (foto nad) napřed jsem zároveň přišívala ZD, kapuci a límec, pak sem límec přetočila dovnitř, založila přes šev a znovu prošila. Tím jsem začistila límec z vnitřní strany bundy.

Sice to není moc vidět, ale prošití pod kapucí mi dalo sakra zabrat. Časově náročnější už bylo snad jen šití kapes..nakonec jsem šila za pomoci zipové patky, pečlivě našpendlené (chvíli jsem uvažovala i o nastehování) a z této strany. Když jsem šila z vnitřní strany, tak se mi kapuce cpala pod patku..

Ozdoby se dočkala i kapuce - nemá podšívku, ale soft jsem opravdu rovně zastřihla a navíc tento materiál se netřepí, takže je okraj do kapuce jen zahnutý. Zdobení je prošito stejnoměrně od kraje, takže i vnitřní strana je hezky efekntí

detail ozdobného prošití na kapsách - ty 2 tisíce navíc za ty nádherné stehy stály

Bunda na mladší Sofince - možná, že do ní za 6 let doroste :o)

A tady už na Klárce - sedne jí jak ulitá. Sucháče u stahovacího pásku jsou růžové - ať se jí to dobře trefuje při zapínání

Všitý náplet do rukávu - tady to budu muset ještě promyšlet, rukáv má potom tvar do zvonu. Na holčičí bundě je to krásná ozdoba, ale na kluka by to nešlo..

Klárka je z bundy nadšená. Ještě ani nebyly vyprané značky po šití a už v ní musela ven :)

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama