Nabírané triko pro Sofinku

31. března 2013 v 11:56 | Lucie |  Galerie šití, I NA PRODEJ
Opět z látky, kterou jsem koupila na výletě v Praze. Je to bavlněný úplet, jemňoučký, veselý, eňoňůno...a při šití jsem myslela, že zešedivím. Je to moje prvotina z elastického materiálu. Jsem k tomu hodně kritická, spousta věcí mi vadí, ale dělala jsem to tak dlouho a tak důkladně, že prostě nemám nervy na to lemování vypárat a přešívat po stopadesátéosmé.


Jednak nejsem žádný profík a vlastním pouze rovnosteh, ne overlock, takže jsem si musela nějak poradit s lastickou látkou a praskajícíma švama...byl to boj, ale podařilo se, švy jsou víceméně elestické (šev po overlocku to ale není) a při oblékání nepraskají..Dát dohromady triko jako takové nebylo vůbec těžké, to je raz dva. Ale olemovat ho, to byl boj. Dělala jsem to celý den, pořád dokola jsem šila a párala..Na netu jsem našla 2 články o lemování proužkem složeným na třetinky..tak jsem se do toho pustila a není to žádná sranda..U článků mi chybí dost zásadních informací jak to udělat s kroutím se okrajem (to dělá každý úplet - moc dobře znám s pletení) (přežehlení tady moc nepomohlo) a jak šít aby olemovaný okraj neodstával. Chystám se ještě na jedno pro Klárku, bude zelené (jako jsou lemy), tak pokud si vzpomenu, budu fotit a pak přidám postup amatéra pro amatéry.
 


Komentáře

1 Jana Jana | 2. května 2013 v 13:56 | Reagovat

Jeeej, tričko je krásné...ja koupila úplně tu samou látku :-)ale ještě jsem se nedostala k ušití.tak se těším na návod.

2 Lucie Lucie | 2. května 2013 v 15:04 | Reagovat

[1]: Jani, od amatéra pro amatéry to už nebude, protože mi mamča koupila overlock a na něm se to bude šít určitě lépe. Ale jestli chcete takovéto nabírané, tak postup má dobře popsaný Caramilla (je to její střih, možno od ní zakoupit), já díky overlocku žádný postup s rovnostehem dělat nebudu..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama