Recy legíny

22. února 2013 v 9:30 | Lucie |  Moje tipy, fotopostupy, střihy
Jak už jsem psala - v šítí jsem totální amatér a učím se za pochodu - musím se pochválit, s výsledky jsem tak spokojená, že nemám strach pustit i něco do světa...A protože mě šití tak chytlo, tak jsem se rozhodla, že si udělám radost a koupím si nový šicí stroj - ten starý se mi podařilo prodat rychleji, než sem myslela :o)


Mé první výtvory jsou recy-legíny. Protřídili jsem starší dceři skříň a vyndala všechna trička, která jsou vytahaná (měl by to být pružný materiál, ne plátno), ale jinak nezničená.

Střih na legíny je celkem jednoduchá záležitost. Oblíbené legíny, které máte doma přeložte nohavicema na sebe, tak aby byl šev na švu. Pak si je obkreslete na papír (budete mít střih i do budoucna) a s přídavkem na švy (mě stačí 1cm) obkreslíme na triko..Do vel. trika 134 se mi v pohodě vlezly legíny vel 92. Chtělo to velkou dávku improvizace, ale výsledek se, myslím, vydařil.
tady josu vzorové legíny přeložené a obkreslené na papír. Chtěla jsem nové kousek delší, tak jsem si u nohavic přidala
hotový střih
obkresleno na moje nenošené tričko - celkem 4x a 2x zrcadlově aby seděly sedy
díly jsou vystřižené a šešité boční švy. To proužkované jsou manžety z rukávů - rozhodla jsem se, že je využiju a všiju na spodek nohavic.
a tady je vidět všitý klínek na zadní části - nějak jsem to neodhadla velikost zadečku dítěte v látkové plence (přece jen je to prvotina). Ten už jsem stříhala od oka - je to trojúhelník. Je trošku vyšší - horní okraj jsem poté zahla i s předním dílem - další fotka - a udělala tunýlek pro gumu

a proto, že je manžetka šita profi a je hezky začištěná, tak se dá i ohrnout :o)
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama