Únor 2013

Jak na patentkovací kleště

13. února 2013 v 13:53 | Lucie |  Moje tipy, fotopostupy, střihy
Jak už jsem psala, patentkovací kleště mě velmi zklamaly.
..Za 520Kč bych očekávala možná i o kousek kvalitnější materiál, protože kleště samy o sobě vypadají jako velmi jednoduchá záležitost.

Když se daří...

13. února 2013 v 12:22 | Lucie
Minulý týden dostaly obě dvě mé děti angýnu. Jedna horečky, druhá ne, tak se to dalo alespoň trochu zvládnout.

Minulý týden mi také dorazila očekávaná zásilka látek. Potom, co jsem ušila první plenku a velmi se mi líbí (a taky dobře slouží :o), tak jsem dostala velké ambice našít jich víc...takže to skončilo nákupem látek, patentkovacích kleští (které zacvalky přesně 29 patentků a pak se rozletěly), patentků a lemovacích gumiček bezmála za 5000Kč.

Do galerie vkládám své výtvory.

Háčkovaná sukýnka

3. února 2013 v 19:28 | Lucie |  Galerie háčkovaných výtvorů


A když už jsem dneska u té historie...(při tomto nostalgickém vzpomínání by se hodila sklenka vína :)

Tato sukýnka, pokud mě paměť nešálí, vznikla celkem impulsivně chvilkovým omámením nad fotkou z originálu...Hned jsem běžela do obchodu, koupila první růžovou na jakou jsem narazila a pak jen háčkovala a háčkovala..

Bambusové letní šatičky

3. února 2013 v 18:51 | Lucie |  Galerie pletených výtvorů


Bambus - poprvé jsem se na tuto "vlnu" dívala docela nedůvěřivě, protože před pár lety jsem na ni narazila náhodou a pro mě se jednalo o novinku. V obchodě nikde v okolí jsem neměla šanci si ji ošahat (všude prodávají vesměs akrylové příze, které nejsou dle mého názoru na holé tělo moc příjemné), až v Novém Hrozenkově v Toptexu. A hned jsem si tuto bambusovou přízi zamilovala. V létě je na těle příjemně chladivá, nikde nekouše, prostě přírodní materiál je přírodní materiál.

Svetr bezešvák pro Klárku

3. února 2013 v 18:36 | Lucie |  Galerie pletených výtvorů
Při brouzdání na internetu jsem narazila mezi obrázky na svetr, který mě uchvátil - není pletený klasicky, jak jsme zvyklí, ale v mém podání se jedná o svetr "bezešvák" (s jehlou si fakt netykám :) s mýma milovanýma osmičkama..

Kdo jsem

3. února 2013 v 18:09 | Lucie
Ahoj, jsem momentálně na MD a asi jako většina maminek i já trpím nedostatkem seberealizace (protože, upřímně řečeno, asi žádnou z nás nebaví donekonečna jen uklízet, že?). Mým velkým a celoživotním koníčkem je pletení a háčkování, potom, co mi doma přibyl šicí stroj, tak jsem se pustila i do šití. O svých úspěších i neúspěších bych se s vámi zde chtěla podělit :o)